Esileht

Diviis

 

     20. Eesti SS Vabatahtlike Diviis

 


 

47/III ülemaks oli keegi sakslane, kelle Sinimägede lahingute aegu vahetas tõenäoliselt välja Hauptsturmführer Eduard Hints. Üksuse arst oli Untersturmführer Eduard Tootson, kes määrati sellele ametikohale 21.juulil 1944. Sai hiljem Sinimägedes põrutada.

Äsja Paldiskis formeeritud A.u.E. Rügemendi III pataljon nimetati 47/III pataljoniks. Paldiskist lahkuti autodel 22.07.1944 ja mahalaadimine toimus Mummasaare lähedal mere ääres 23.07.1944. Allohvitseride kaader, kelle väljaõpe oli toimunud Jugoslaavias, saabus 24.07.1944 ja õhtul saadi ka relvastus.Pataljoni ülem oli keegi sakslane, kes oli sel kohal ka formeerimise lõpupäevil Paldiskis.
24.07.1944 öösel äratas pataljoni ülem kompaniide ülemad oma punkrites hüüetega “Alarm wir ziehen in Stellung!”. Jagati välja relvad, laskemoon ja varustus nii palju kui keegi kanda jõudis. Voori puudumisel jäeti ülejäänu maha. Marsiti positsioonidele Sinimägedes. 12. kompanii sai lõigu keskmisel, Grenaderi kõrgustikul, Untersturmführer Piho juhitud üksuse lõik oli ida poolseimal, Lastekodumäel. Pärast Sinimägede lahinguid oli 47/III pataljonist järel kaks väikest kompaniid Untersturmführerite Piho ja Niiluse juhtimisel. Pataljoni staap asus lääne poolseima mäe sees olnud tunnelis.

 
     
  9. kompanii  
  10. kompanii  
  11. kompanii  
  12. kompanii (raske)